Mineflo Zemin Kaplaması Nasıl Uygulanır?

Mineflo zemin kaplama basit bir uygulamaya sahip olmasına rağmen, ömrünün uzunluğu tamamen bu uygulamanın doğru ve eksiksiz, kaliteli bir işçilik yapılmasına bağlıdır. Uygulamadaki en en önemli nokta, mineflo malzemesi ile yüzey arasında hava boşluğu kalmamasna dikat edilmesidir. Mineflonun yere yapışabilmesi için öncelikle titizlik ile yere yapıştıcı madde sürülür. Bu madde sürüldükten sonra yumuşak yüzeye sahip mineflo yavaş şekilde yere serilir.

 

Mineflo uygulaması zemine  küçük alanlar yapıştırılarak gidilir ve kesinlikle kabarıklık oluşmamasına dikkat edilmelidir. Uygulama esnasında gerekli kontrol yapılarak varsa ortaya çıkan kabarıklığın engellenmesi sağlanır.

Bu aşamada uygulama yapılacak zeminin düzlüğü oldukça önemlidir. Pürüzlü bir yüzeye asla düzgün bir uygulama yapılamaz.

Beton zeminden kaynaklı  pürüzler dış görüntüyü bozacak ve alt kısımda çok fazla hava boşluğu oluşmasına sebep olacağından bir böyle olumsuzluklar ile karşılaşmamak için self leveling (özel civalı çimento esaslı kendinden yayılan bir tesviye şap cinsi) uygulaması yapılarak yeni düz bir yüzey oluşturmak üzere şap atılır. Bu uygulama ile eğimler giderilir ve bozuk olan yüzeyin tamamı düzeltilir.

Mineflo döşeme kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, döşeme üzerinde bulunan eşyaların hareketleridir. Hareket esnasında mineflo zemin kaplamalı yüzeyinde çekme hareketi yapılmaması ve yerden yükselterek hareketi yapılması gerekir. Aksi takdirde çekme esnasında eşyaların ayakları mineflo yüzeye takılabilir belirli yerlerde büzüşmeler ve hatta yırtılmalara sebep olur.

 

Bülten

Öz Sami Parke hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım